Lokata Na 3 Dni, Która Pozwoli Co Nieco Zarobić.

Lokaty przestały być popularne od kiedy ich oprocentowanie drastycznie spadło. Oferowane obecnie lokaty są oprocentowane od 1,5 %  do 3,5 %. Ale wśród ofert można znaleźć perełkę, która blokuje pieniądze na krótki okres i pozwala co nieco zarobić. A wystarczy tylko kilka kliknięć myszką i już można zarabiać. 

Rok 2015 to kiepski okres do oszczędzania na lokatach i kontach oszczędnościowych. Stopy procentowe są niskie, co służy osobom, które spłacają kredyty ale nie jest na rękę tym, którzy trzymają w bankach swoje oszczędności. Depozyty oprocentowane są kiepsko. Wysokość oprocentowania waha się w zakresie od 1% do 3%. Kokosów na tym zarobić się nie da. Wartość 3% można osiągnąć na kontach oszczędnościowych, tylko przez kilka tygodni, w okresie promocyjnym, dla nowych środków. Takie możliwości daje np. konto oszczędnościowe w Banku Śląskim. Można na nim zarobić 3% rocznie. Oprocentowanie takie mamy przez cztery miesiące od otwarcia konta oszczędnościowego. Później niestety spada ono do 1,2 %.

Zaletą konta oszczędnościowego jest to, że pieniądze mamy do dyspozycji przez cały czas i w każdej chwili możemy z nich skorzystać, przelewając część lub całość na swój rachunek ROR przez system bankowości elektronicznej. Więcej informacji na temat Otwartego Konta Oszczędnościowego znajdziesz na tej stronie.

Ale nie o kontach oszczędnościowych chciałem pisać. Ostatnimi czasy poszukiwałem jakiejś ciekawej oferty i miejsca, gdzie można by ulokować oszczędności. Przeglądałem oferty, sprawdzałem, porównywałem i znalazłem ciekawą ofertę lokaty. Jest to lokata na 3 dni. Tak, dobrze widzisz, NA TRZY DNI.

Lokata oprocentowana jest na 2% rocznie. Czyli średnio, jak na obecne czasy.

Minimalna kwota lokaty, to 1000 zł. Maksymalna, 10 000 zł. Ale, jeśli dysponujemy odpowiednimi środkami, to możemy założyć nieograniczoną ilość lokat. Oznacza to tyle, że możemy wykorzystać wszystkie nasze oszczędności.

Lokata „blokuje” środki pieniężne na 3 dni. Niestety, ma jedną wadę, nie odnawia się. Po trzech dniach trzeba zalogować się ponownie do swojego konta i na nowo przelać środki na lokatę/ty.

Lokata na 3 dni to całkiem fajne rozwiązanie. Można np. założyć taką lokatę na weekend, kiedy nie korzystamy z pieniędzy i zarobić kilka groszy. Jeszcze inny pomysł to założenie lokaty w dniu otrzymania wynagrodzenia. Nasze pieniądze będą zablokowane tylko na 3 dni a my zarobimy co nieco. To produkt podobny do konta oszczędnościowego, bo nasze oszczędności blokowane są na krótki okres czasu.

To ciekawa propozycja dla osób, które wzięły kredyt na budowę domu. Zazwyczaj dysponują oni większą kwotą, której nie wydają w całości. Wtedy pozostałe środki można deponować na takiej lokacie i zarabiać. A że zazwyczaj są to dziesiątki tysięcy złotych, to zarobić można sporo.

Ile można zarobić na takiej lokacie?

To chyba najważniejsze pytanie. Lokata jest oprocentowana na 2% w skali roku. To ani dużo, ani mało.

Realnie, po odliczeniu podatku Belki, od każdego odłożonego na lokacie 1000 zł, przez 3 dni można zarobić 13 groszy. Jeśli będziemy regularnie odnawiać lokatę, to w ciągu miesiąca każdy tysiąc złotych pozwoli na zysk w wysokości 1,3 zł.

wyciag z konta lokaty

 

Jeśli dysponujesz większą gotówką, rzecz jasna, więcej zarobisz. Pilnując terminu odnawiania lokaty można zainkasować miesięcznie kilka złotych. To niby nic, ale jak się takie niby nic doda do siebie kilkanaście razy, to już mamy coś.

 

wyciąg z konta lokata 3 dniowa

 

 

Jeśli pomnożymy to przez ilość tysięcy, które mogą dla nas pracować, otrzymamy nasz zysk.

Kwota 10 000 zł w ciągu miesiąca pozwoli nam na zarobek w wysokości 13 zł.

Wiem, że może to niewiele, ale lepiej kilkanaście złotych zysku niż nic.

 

Gdzie można założyć lokatę na 3 dni?

 

Opisaną powyżej lokatę można założyć w mBanku. Aby to zrobić należy:

  • założyć konto w mBanku. Może to być np. eKonto mobilnektóre jest darmowe, pozwala na darmowe przelewy wewnętrzne i zewnętrzne realizowane przez Internet i można nim zarządzać przez telefon, tablet czy komputer. Jeśli będziesz z konta korzystał aktywnie płacąc kartą (min. 200 zł miesięcznie) to będziesz ją miał za darmo. Wypłacając pieniądze z bankomatu Euronet czy Planet Cash nie zapłacisz za to ani grosza. Aby założyć takie konto szybko i sprawnie, kliknij w ten link. Więcej informacji na temat tego konta znajdziesz tutaj.
  • po założeniu konta osobistego, założyć konto oszczędnościowe eMax. Jest to darmowe konto oszczędnościowe, oprocentowane na 0,20 %. Z tego konta będą przelewane pieniądze na lokatę 3-dniową. Więcej informacji na temat konta eMax znajdziesz tutaj.

 

Obydwa te konta założysz szybko i sprawnie, przez Internet. Nie musisz nawet wychodzić z domu.

Jak już będziesz miał dostęp do swojej bankowości internetowej, to musisz wpłacić swoje oszczędności na konto eMax.

Kolejny krok to zalogowanie się do bankowości internetowej i przejście do Pasażu. Tam wybieramy z górnego menu Oszczędności i wśród wszystkich ofert musimy odszukać Lokata 3-dniowa.

lokata 3 dni

Na koniec pozostaje wybranie opcji Złóż wniosek.

 

lokata 3 dni wniosek

 

 

Ostatni krok to określenie wysokości lokaty, ilości lokat i wysłanie wniosku do banku. Po kilkunastu minutach otrzymamy mailowe potwierdzenie założenia lokat/lokaty i zdeponowania środków na rachunkach lokat.

lokata 3 dni wniosek 1

 

I tak co 3 dni, o ile będziesz chciał odnawiać lokaty.

Kwota zdeponowana na lokacie wraz z zarobionymi odsetkami wraca po zakończeniu okresu lokaty na rachunek eMax. Jest on oprocentowany więc nawet jak nie odnowimy lokaty to i tak nasze pieniądze będą co nieco zarabiać.

Podsumowanie.

Lokata na 3 dni to dobra propozycja dla tych z was, którzy dysponują większą gotówką w krótkim czasie. Zbyt dużo nie da się na niej zarobić, ale zgodnie z powiedzeniem ” Lepszy rydz niż nic”, zawsze będzie to więcej niż zero. Każda zarobiona kwota daje satysfakcję i radość. Ja korzystam z tej lokaty i zarabiam. Grosze, bo grosze, ale zawsze. Cytując słowa jednej z reklam „Jak się takie niby nic doda wiele razy, to już jest coś …” Jeśli też tak chcesz, w tym wpisie znajdziesz instrukcję, jak to zrobić. Polecam.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress