Kim jestem ?

Marek Mika foto
To ja w całej okazałości

Nazywam się Marek Mika. Pan Bóg powołał mnie do życia w trudnych latach 80-tych choć na początku chyba trochę się wahał. Jako dziecko sporo chorowałem, i przy którymś z kolei zapaleniu płuc lekarze powiedzieli moim rodzicom, że muszą się przygotować na najgorsze, bo nie ma dla mnie już ratunku. Wtedy wytoczone zostały ciężkie działa. W Kościele odprawiona została Masz Święta w mojej intencji. Kiedy po jej zakończeniu mama pojawiła się w szpitalu , lekarze powiedzieli jej, że nie potrafią tego wytłumaczyć, ale stan dziecka poprawił się i wszystko jest na dobrej drodze do wyzdrowienia. Od tego dnia nie było ze mną już tak źle. Nie wiem, czy to zbieg okoliczności, czy mały cud, ale wierzę, że skoro pozostałem na tym świecie, to mam tutaj coś do zrobienia. Mam jakąś misję, którą muszę wypełnić.

Urodziłem się pod znakiem bliźniąt i podobno mam dwie, zupełnie przeciwstawne natury. I coś w tym jest bo z jednej strony jestem ostrożny i badam wszystko z każdej możliwej strony a z drugiej, czasami działam pod wpływem impulsu, emocji i robię coś bez zastanowienia. Ten drugi, głupi, nieostrożny i żyjący z dnia na dzień Marek przewodził mojej osobie przez pierwsze 30 lat mojego życia. Jak teraz patrzę za siebie, to widzę okręt dryfujący po oceanie życia, miotany falami, liczący na cudowne ocalenie podczas kolejnego sztormu, płynący bez celu i sensu.

Ale nadszedł czas żeby dorosnąć, żeby w końcu wziąć ster życia mocno w ręce i obrać właściwy kurs. Skierować okręt życia na wyspę zwaną szczęściem i płynąć w jej kierunku. I tak też zrobiłem. Kilka lat temu zdałem sobie sprawę, że niewiele w życiu osiągnąłem, ułożyłem plan i postanowiłem zmienić życie swoje i swojej rodziny. Zdarza mi się co prawda zrobić coś głupiego pod wpływem chwili i emocji, ale są to już na szczęście nie częste „wyskoki”.

Obecnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci. Mieszkam w wybudowany w większości samodzielnie domu, który będzie częstym bohaterem moich wpisów. Pracuję na etacie, prowadzę bloga i pomagam moim czytelnikom jak tylko potrafię.

 

Dlaczego piszę blog?

 

Blog, który czytasz to zbiór moich doświadczeń i mojej wiedzy. Opisuję na nim wszystko, co uważam za ważne, co trzeba zapisać i czym podzielić się z innymi. Ja zazwyczaj uczyłem się na własnych błędach, potknięciach i wpadkach i chcę tego oszczędzić innym.

Moja przygoda z blogowaniem zaczęła się w maju 2013 roku. To wtedy opublikowałem pierwszy wpis na marekmika.blogspot.com . Przez te dwa lata dojrzewałem jako bloger. Moje wpisy stawały się bardziej dojrzałe, profesjonalne i wartościowe. Po drodze podglądałem mistrzów blogowania takich jak Kominek czy Michał Szafrański i uczyłem się od nich. I tak zostanie pewnie jeszcze przez długi czas, bo wiedza to jedyna rzecz, której nikt, nigdy nie może nam odebrać.

Drugim powodem jest to, że lubię pisać. Często w konkursach, w których trzeba było coś napisać, udało mi się zdobyć jakąś nagrodę. A to chyba jakaś wskazówka do tego, żeby rozwijać tą umiejętność i ćwiczyć, aż do perfekcji.

 

Co znajdziesz na moim blogu?

 

Blog www.SprawdzoneWPraktyce.pl to połączenie kilku moich dotychczasowych blogów, które zawierały wpisy dotyczące finansów, budowy, eksploatacji i wyposażenia domu, EcoDrivingu i innych zagadnień, na temat których miałem ochotę co nieco napisać. Postanowiłem to wszystko połączyć w jedno, ponieważ posty, które publikowałem na jednym blogu zahaczały o tematykę innych blogów. A poza tym, prowadzenie jednego bloga jest łatwiejsze niż kilku. Wszystko co wartościowe zostanie przeniesione na ten blog, po wcześniejszym przeredagowaniu.

Nazwa bloga to następstwo wpisów, jakie publikowałem na „starych” stronach. Opisywałem na nich wszystko, co sam wcześniej sprawdziłem, przetestowałem, i na czym się przejechałem. Zaczęło się od testów brykietów do kominka i ta tematyka będzie się przewijać przez blog tak długo, jak długo będę miał kominek, którym ogrzewam dom. Sam chcę korzystać z wysokiej jakości paliwa, które zapewni mi ciepło i spokój z dokładaniem do kominka przez wiele godzin, dlatego jeśli coś polecam, to według mnie jest to godne uwagi.

Na blogu nie będę opisywał niczego, czego sam wcześniej nie sprawdzę, nie przetestuje lub nie posmakuję. Bo nie lubię wróżyć z fusów i pisać na tematy, o których nie mam pojęcia.

 

Mój blog to przede wszystkim źródło wiedzy na temat:

  • Brykietów i paliwa do kominka
  • Długiego i efektywnego palenia w kominku
  • Budowy domu i przygotowań do tej życiowej przygody
  • Używanych przeze mnie narzędzi
  • Finansów osobistych
  • Zarządzania budżetem domowym
  • EcoDrivingu
  • Ciekawych książek, które udało mi się przeczytać

Jeśli szukasz informacji na w/w tematy, to dobrze trafiłeś. Mam nadzieję, że będę mógł ci pomóc, że nie będę zanudzał oraz, że przygotowane przeze mnie wpisy, testy i analizy okażą się pomocne i wartościowe.

Jeśli masz dodatkowe pytania, uwagi lub po prostu chcesz do mnie napisać i powiedzieć mi coś miłego (albo nie miłego) to możesz to zrobić o każdej porze nocy i dnia na adres: kontakt@sprawdzonewpraktyce.pl

Mogę obiecać, że wszystkie maile odczytam i postaram się na nie odpowiedzieć tak szybko, jak będzie to możliwe.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress