Podsumowanie wszystkich Testów Brykietów Drzewnych.

Na blogu testuję i opisuję brykiety drzewne. Wydaje mi się, że robię to skrupulatnie i solidnie. Do tej pory opublikowałem już kilkanaście wpisów, w których sprawdzam, czy brykiet, który wpadł mi w ręce jest godny uwagi. Aby ułatwić Wam, moim czytelnikom porównanie brykietów, przygotowałem podsumowanie wszystkich przeprowadzonych dotychczas testów w jednym pliku. Robiłem to już wcześniej a plik zawierający całe podsumowane udostępniałem za darmo wszystkim czytelnikom mojego bloga. Ostatnią wersję z poprzedniego sezonu można pobrać, klikając tutaj.

 

>>Pobierz podsumowanie testów brykietów drzewnych.<<

 

Poniżej znajdziesz objaśnienia do pliku – zestawienia brykietów drzewnych.

Pierwsze trzy wiersze to namiary na mój blog.

Producent i adres strony producenta też nie pozostawiają wątpliwości.

Rodzaj opakowania – czyli czy brykiet był zapakowany a jeśli tak, to w co.

Kolejne dwa wiersze to waga opakowania, deklarowana przez producenta i zmierzona przeze mnie wagą łazienkową.

Cena zakupu brykietu to kwota jaką ja wydałem na jedną paczkę brykietu.

Miejsce zakupu brykietu – informacja o tym gdzie ja kupiłem opisywany brykiet i tym samym gdzie ty możesz go kupić

Materiał, z którego zrobiony jest brykiet –  informacja jaką przekazuje producent na etykiecie produktu lub na swoje stronie.

Wartość opałowa deklarowana przez producenta – dane znalezione na etykiecie lub na stronie producenta brykietu.

Wymiary kostki – wartości zmierzone suwmiarką dla kilku wybranych kostek z testowanego opakowania

Objętość kostki – czyli długość x szerokość x wysokość

Waga kostki – waga całego opakowania podzielona przez ilość kostek/kawałków brykietu w opakowaniu/

Gęstość kostki – informacja o tym, ile jest drewna w brykiecie. Im wyższa ta wartość, tym lepiej bo oznacza to, że kostki są mocno sprasowane z dużej ilości trocin.

Wilgotność brykietu – wartość deklarowaną przez producenta znajduję na etykiecie lub na stronie produktu, a wartość zmierzoną odczytuję z wilgotnościomierza, którym dysponuję.

Pola opisowe – to moje zdanie na temat testowanego brykietu. W tych polach wpisuję tylko to, co myślę i wnioskuję z obserwacji brykietu. Z tym, co w tych polach wpisuję nie musisz się zgadzać i nie musisz brać ich pod uwagę podczas podejmowania decyzji o zakupie tego czy innego produktu. Pamiętaj jednak, że wszystkie testy przeprowadzam rzetelnie i uczciwie we własnym kominku, jednakowo dla wszystkich brykietów a zebrane informacje umieszczam na blogu. Testuję brykietu bo po pierwsze, chcę wiedzieć, jakie produkty omijać z daleka a po które sięgać, a po drugie chcę pomóc wam, czytelnikom mojego bloga w wyborze dobrego brykietu. Bo palenie w kominku ma być przyjemnością a nie męczarnią.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress