Panele natryskowe, zestawy prysznicowe, czyli urządzanie łazienki dla niezdecydowanych

Każdy to kiedykolwiek urządzał łazienkę wie, że jest to nie lada wyzwanie. Najpierw trzeba wybrać glazurę i terakotę, później dobrać do tego meble łazienkowe i sanitariaty a na koniec dorzucić jeszcze baterie i cały osprzęt, który będzie sterował temperaturą i strumieniem wody pod prysznicem, nad wanną i w zlewie. Wszystko to musi do siebie pasować i podobać się mieszkańcom.

 

Na zakupy udajemy się zazwyczaj do marketów budowlanych. Idziemy na dział związany z urządzaniem łazienki, stajemy przed regałem z armaturą i wpadamy w panikę. Przed oczami mamy co najmniej kilkadziesiąt modeli baterii zlewozmywakowych. Obok nich zestawy prysznicowe, panele natryskowe i kabiny prysznicowe z hydromasażem, funkcją sauny a nawet z radiem. I co wybrać? Na co się zdecydować? Wybór jest bardzo trudny.
Zanim jednak pójdziemy za zakupy, musimy określić, czego tak naprawdę potrzebujemy. Co innego zamontujemy nad wanną, co innego pod prysznicem zamkniętym ze wszystkich stron a jeszcze inna armatura pojawi się we wnęce prysznicowej, zamkniętej kotarą.

 

Co to jest zestaw prysznicowy?

Zestaw prysznicowy to najczęściej podłączona do baterii słuchawka prysznicowa, mocowana na uchwycie przytwierdzonym do ściany, którą możemy odłączyć od zestawu i korzystać z niej według naszych potrzeb. W bardziej zaawansowanych modelach w zestawie możemy dodatkowo znaleźć deszczownicę, która będzie wygodnym rozwiązaniem, kiedy chcemy np. wziąć szybki, odświeżający prysznic. Połączenie baterii prysznicowej, słuchawki i deszczownicy jest widoczne.
Decydując się na zestaw prysznicowy powinniśmy zwrócić uwagę na jakość wykonania, materiał, z którego elementy są zrobione oraz detale takie jak wykończenie, powłoka lakiernicza i spasowanie całego zestawu. Najtańsze produkty będą zazwyczaj najniższej jakości, a na armaturze nie wato oszczędzać. No chyba, że chcemy ją wymieniać co kilka miesięcy.
Fajną propozycją, dobrej jakości zestawu prysznicowego jest produkt firmy Massi – zestaw BLU. Składa się z deszczownicy i słuchawki prysznicowej. Wykonany jest z mosiądzu, co gwarantuje niezawodność i długi czas pracy bez konieczności wymiany.

 

Co to jest panel natryskowy?

Panel natryskowy to bardziej elegancka forma zestawu prysznicowego, z dodatkowymi funkcjami. Połączenia słuchawki, deszczownicy i baterii są ukryte za maskownicą. Strumieniem wody sterujemy pokrętłami lub przełącznikami umieszczonymi w panelu. Co więcej, panel natryskowy może być wyposażony np. w funkcję hydromasażu, biczy wodnych a nawet w radio, które może nam przygrywać podczas kąpieli. Panele natryskowe pasują idealnie do nowoczesnych łazienek.

Panel natryskowy jest bardziej zaawansowany niż zestaw prysznicowy. Połączenia są ukryte pod maskownicą i dlatego powinien on być porządnie wykonany. Każdy błąd w wykonaniu lub montażu może skutkować poważną awarią i zalaniem łazienki. Dlatego przed zakupem powinniśmy zwrócić uwagę na jakość wykonania i wybierać tylko sprawdzone, markowe produkty. Jedną z takich propozycji może być prosty, biały, wykonany z aluminium panel natryskowy z funkcją hydromasażu, który będzie pasował do każdej łazienki. Jest ładny, trwały i wykonany z materiału, który na pewno za kilka lat nie pokryje się rdzą.

 

Kiedy wybrać panel a kiedy zestaw natryskowy?

 

  1. Wanna

Jeśli w łazience mamy tylko wannę, to możemy zdecydować się na zestaw natryskowy lub panel. Ale musimy pamiętać, żeby nie wybierać modeli z hydromasażem ani biczami wodnymi, bo wanna zazwyczaj nie ma osłony i uruchomienie tych funkcji będzie skutkować zalaniem łazienki wodą. Nad wannę idealnie nadają się proste, tradycyjne modele ze słuchawką i deszczownicą, które pozwolą zarówno na szybki prysznic jak i na dłuższą, relaksującą kąpiel.

 

   2. Prysznic.

Jeśli mamy kabinę lub wnękę prysznicową, zamkniętą ze wszystkich stron, to możemy pójść na całość. Jeśli lubimy prostotę, to wybierzemy tradycyjny zestaw prysznicowy z deszczownicą i słuchawką prysznicową. Jeśli od czasu do czasu chcemy skorzystać z masażu strumieniami gorącej wody, to będziemy szukać panelu natryskowego z biczami wodnymi i hydromasażem. Na rynku dostępne są modele pasującej do każdej łazienki. Mnóstwo stylów, kolorów i kształtów sprawia, że wybór nie jest prosty, ale na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Gdzie robić zakupy? W sklepach stacjonarnych czy internetowych?

Czas to najcenniejsza rzecz, jaką mamy. Nie ważne, czy pracujemy czy śpimy, on płynie. Nie możemy go zatrzymać, dokupić. Nie możemy dołożyć ani sekundy do naszego życia. O ile po śrubki, gips czy farbę lepiej pojechać do najbliższego sklepu, o tyle „grubsze” zakupy lepiej robić w sieci.
Po pierwsze, w sklepach internetowych mamy większy wybór produktów,
Po drugie, w Internecie mamy zazwyczaj niższe ceny,
Po trzecie, w sklepach internetowych możemy sprawdzić opinie klientów, którzy już korzystają z tego, co my chcemy kupić
Po czwarte, nie musimy martwić się o transport zakupów ze sklepu do domu. Zostaną dostarczone przez kuriera.
Wybór armatury do łazienki to wyzwanie. Sam nie dawno to przerabiałem. Najpierw objazdówka po wszystkich sklepach i marketach budowlanych. Później szukanie wybranych modeli w Internecie, sprawdzanie opinii, porównywanie cen i na końcu złożenie zamówienia w sprawdzonym sklepie z dobrymi cenami. A wisienką na torcie był montaż zakupionych elementów i radość z dobrze wykonanej pracy. Wszystko można zrobić samemu, wystarczy chcieć. Bo to tylko mamy za darmo, co zrobimy sami.
Wygodne i tanie zakupy możesz zrobić w sklepie www.tanialazienka.com.

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress