Balustrady do domu – jakie wybrać?

Każdy kto ma w domu taras, balkon lub schody potrzebuje do nich balustrady.  Przede wszystkim musi być bezpiecznie. Ale balustrada może być także elementem dekoracyjnym. Musimy tylko wybrać i dopasować odpowiedni typ i rodzaj balustrady do naszego domu.

Pamiętam, jak budowałem dom, kilkanaście lat temu. Żeby oddać go do użytku i móc w nim zamieszkać musiałem mieć na tarasie balustradę. A że taras był w budowie, to na potrzeby chwili wziąłem kilka desek, pociąłem je na odpowiedniej grubości i szerokości kantówki, wyszlifowałem, pomalowałem i z takich materiałów zbudowałem swoją pierwszą balustradę tarasową. Po dwóch latach taka balustrada nadawała się już tylko do wyrzucenia, ale swoje zadanie spełniła.

Obecnie mamy do wyboru różnego rodzaju balustrady. Są drewniane, stalowe, aluminiowe, szklane. Tak naprawdę tylko od naszej wyobraźni zależy, jaką będziemy mieli balustradę w naszym domu lub na balkonie. Gdybym teraz miał instalować balustradę w naszym domu to na pewno byłaby ona zrobiona ze stali nierdzewnej. Owszem, może i kosztuje nieco więcej, ale inwestujemy raz i mamy spokój z balustradami na wiele, wiele lat.

 

Ale nawet kiedy ograniczymy nasz wybór do balustrad ze stali nierdzewnej to i tak musimy jeszcze zdecydować czy wybrać:

  • Balustrady z profili prostokątnych – są proste ale wyglądają nowocześnie i elegancko. Nadają się do wykończenia schodów i tarasów.
  • Balustrady z profili o przekroju okrągłym – najczęściej wybierane, eleganckie, ładne, nowoczesne, zapewniają bezpieczeństwo i podkreślają styl pomieszczenia.
  • Balustrady z profili stalowych połączonych z drewnem – są trwałe, ładne i eleganckie a dodatek drewna ociepla balustrady i pomieszczenie w którym są zainstalowane. Jeśli wnętrze mamy wykończone, udekorowane drewnem to taka balustrada będzie idealnym jego dopełnieniem.
  • Balustrady ze stali nierdzewnej połączone ze szkłem – połączenie profili stalowych z hartowanym, bezpiecznym szkłem. Elegancja, nowoczesność, poczucie estetyki i czystości to główne zalety takich balustrad. Często w nowych domach, na tarasach lub balkonach widzę balustradę gdzie słupek to profil ze stali nierdzewnej a wypełnienie to tafla szkła.

Dlaczego właśnie stal nierdzewna moim zdaniem jest najlepszym materiałem na balustradę?

Bo są ładne i odporne na korozję. Są wytrzymałe na różne, zmienne warunki atmosferyczne, jakie panują w naszym klimacie. Stal nierdzewna zachowuje swój wygląd przez wiele lat i nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych np. po zimie. Wystarczy ją umyć mokrą szmatką i gotowe. Błyszczące się w słońcu balustrady przykuwają wzrok, idealnie łączą się z drewnem, kamieniem lub szkłem. Możemy jest stosować wewnątrz pomieszczeń oraz na zewnątrz, co pozwala na zachowanie spójności w wykończeniu naszego domu.

Jeśli ktoś szuka firmy specjalizującej się w balustradach ze stali nierdzewnej to warto zajrzeć na stronę http://inoxtom.pl. To specjaliści w tej dziedzinie. W ich ofercie są balustrady i poręcze wykonywane na zamówienie. Można także zamówić produkty, które sami możemy zamontować u siebie w domu. Jesteś ciekawy, jak wyglądają ich produkty? Zajrzyj na zdjęcia z realizacji zleceń, to najlepsza rekomendacja: http://inoxtom.pl/realizacje.html.

Balustrada jest elementem domu, który powinien być ładny, bezpieczny i trwały. Moim zdaniem warto wydać nieco więcej złotówek i zamontować produkty które nie będą wymagały konserwacji i zachowają swój wygląd i urok przez wiele lat. Dlatego ja polecam balustrady ze stali nierdzewnej.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress