Pościel satynowa. Co warto o niej wiedzieć?

Istnieje wiele rodzajów pościeli wykonywanej z różnych rodzajów materiałów. Bawełniana satyna jest jednym z nich. Co sprawia, że wyróżnia się na tle pozostałych i jest tak chętnie wybierana przez wiele osób? Przeczytaj nasz artykuł i sięgnij właśnie po nią.

 

Jaka dokładnie jest pościel satynowa bawełniana?

Bawełniana satyna to wyjątkowy rodzaj materiału, który jeszcze do niedawna uważany był za materiał ekskluzywny i dostępny jedynie dla wybranych osób. Nie oznacza to jednak, że nie możesz należeć do tych osób – wręcz przeciwnie, wspaniała pościel z satyny czeka na ciebie dosłownie na wyciągnięcie ręki pod adresem https://nyks.pl/posciel/satyna.

Jednak co jest w niej tak wyjątkowego? Przede wszystkim tkanina: satyna odznacza się wyjątkową gładkością i naturalnym, delikatnym chłodem, który najbardziej przykuwa do niej uwagę i sprawia, że tak wiele osób nie zamieniłoby jej na nic innego. Jakość tego materiału sprawia, że jest wprost niezastąpiony i idealnie sprawdza się zarówno w domach, jak i w luksusowych hotelach.

Bawełna w pełni naturalna

Ogromną zaletą bawełnianej satyny jest w pełni naturalny materiał, z którego została wykonana. Sprawia on, że tego typu pościel staje się wręcz wymarzona dla alergików. Posiada właściwości przeciwuczuleniowe, redukuje więc szansę na przerwanie snu z powodu ataku alergii. Dodatkowo nie podrażnia skóry i może być stosowana dosłownie przez wszystkich, nawet przez dzieci czy osoby o wyjątkowo wrażliwej skórze. Naturalna bawełna otula swoim cudownie miękkim dotykiem, zapewniając nieprzerwany, przyjemny sen.

Pochłania wilgoć i pomaga w termoregulacji

Ze względu na wykonanie satynowej pościeli z naturalnych włókien, posiada ona zdolność do pochłaniania wilgoci, a jednocześnie jest w pełni przepuszczalna dla powietrza. Pomaga w termoregulacji i chroni przed przegrzaniem. Odpowiada także za ochronę przed poceniem się, dzięki czemu sprawia, że sen jest nie tylko przyjemniejszy, ale też znacznie zdrowszy i bardziej higieniczny.

Łatwa do utrzymania w czystości

Pościel satynowa jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Jej delikatnie śliska powierzchnia zapobiega przyczepianiu się do niej brudu. Jednocześnie najwyższej jakości satyna bawełniana może być prana w pralce w temperaturze 60 stopni Celsjusza, co pomaga w eliminacji bakterii, wirusów, grzybów czy roztoczy.

Warto także zauważyć, że nawet najbardziej intensywne pranie nie zrobi jej krzywdy ze względu na wysoką jakość materiału. Nie musisz się więc obawiać, że nazbyt szybko stracisz swoją wyjątkową pościel.

Kolejną zaletą satyny może być to, że nie wymaga prasowania, jeśli tylko jest suszona przy odpowiednim rozwieszeniu. Dzięki temu będzie ułatwiała ci utrzymanie piękno wyglądu sypialni bez nadmiaru czynności.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress