Chcesz Kupować Taniej? Nie Chcesz Przepłacać? Masz Smartfon? To Czytaj Ten Wpis!

Lubisz kupować taniej? Szanujesz swoje ciężko zarobione pieniądze? Chcesz oszczędzić sporo pieniędzy podczas zakupów? Chcesz mieć pewność, że nie przepłacasz za to, co kupujesz? Jeśli korzystasz ze smartfona to na wszystkie pytania możesz odpowiedzieć TAK. Jedna mała rzecz i będziesz wiedział, czy cena produktu który Cię interesuje i który chcesz kupić jest atrakcyjna czy może sprzedawca chce z Ciebie zedrzeć ostatnie pieniądze.

Smartfon, czyli mały komputer z funkcją dzwonienia to dzisiaj chleb powszedni. Znaleźć go można w wielu kieszeniach. Smartfon pozwala na korzystanie z Internetu, na instalowanie gier i aplikacji, zastępuje nawigację, zegarek, pozwala na odbieranie e-maili i posiada wiele innych funkcji. Jeśli posiadasz smartfon, masz dostęp do Internetu, zainstalujesz jeszcze jedną aplikację, to będziesz mógł sporo zaoszczędzić ma zakupach. Im droższą i bardziej powszechną rzecz chcesz kupić, tym więcej możesz zaoszczędzić. Ja w tym wpisie powiem ci, jak korzystając z nowoczesnego telefonu zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Co będzie ci potrzebne?

Aby nie przepłacać, będziesz potrzebował:

 • smartfonu z możliwością instalowania aplikacji
 • dostępu z tego telefonu do Internetu
 • zainstalowaną w telefonie odpowiednią aplikację . Ja korzystam i polecam aplikację CENEO. 
 • cel zakupów

Przed większymi zakupami polecam uzbroić się w ten zestaw oszczędnego człowieka. Jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać?

Jak wykorzystać smartfon na zakupach?

Załóżmy, że chcesz kupić kosiarkę. W tym celu udajesz się do marketu budowlanego i szukasz odpowiedniego modelu. Wybierasz, szperasz, sprawdzasz moc, szerokość koszenia, pojemność kosza itp. Kolejnym naturalnym krokiem jest zapakowanie pudełka z wybranym produktem na wózek sklepowy i udanie się do kasy w celu finalizacji transakcji. Ale wtedy sporo przepłacasz.

Jeśli chcesz oszczędzać albo przynajmniej nie chcesz przepłacać, to musisz postępować nieco inaczej, czyli:

 • udajesz się do marketu lub sklepu z kosiarkami
 • wybierasz model, który ci odpowiada
 • sprawdzasz jego cenę w sklepie
 • sprawdzasz jego cenę w aplikacji Ceneo.
 • jeśli różnica jest niewielka, kupujesz w sklepie,
 • jeśli różnica jest spora, zamawiasz kosiarkę przez Internet, nawet będąc jeszcze w markecie, korzystając z aplikacji zainstalowanej w Smartfonie.

A teraz przejdźmy do przykładu. Chcę kupić kosiarkę. Wyszukałem już model, który mnie interesuje. Jestem w markecie budowlanym.

 • włączam w smartfonie dostęp do Internetu
 • uruchamiam aplikację Ceneo
 • klikam w ikonę kodu kreskowego, która znajduje się obok pola wyszukiwania

 

aplikacja CENEO

 

 • skanuję kod kreskowy na opakowaniu kosiarki. Jeśli na pudełku mamy więcej kodów, to może się zdarzyć, że nie każdy będzie rozpoznany przez aplikację. Jeśli kod nie zostanie odnaleziony, możesz po prostu wpisać nazwę lub model kosiarki w polu wyszukiwania.

 

skan kodu CENEO

 

 • jeśli zeskanowałem odpowiedni kod, to otrzymam informację, że kod został rozpoznany. Po chwili wyświetlą nam się oferty kosiarki w sklepach internetowych.

 

Wynik działania aplikacji CENEO

 

 • teraz wystarczy porównać ceny w sklepach internetowych z ceną kosiarki w markecie.

 

kosiarka w sklepie

 

 • jak doskonale widać, najtańsza oferta w sklepie internetowym to 545 złotych, a cena tej samej kosiarki w markecie to 697 złotych. Różnica wynosi więc 152 zł. A to prawie 22% różnicy. 

Ale musisz pamiętać, że do ceny w sklepie Internetowym musisz doliczyć jeszcze koszty opakowania i przesyłki. Nie sądzę jednak, żeby przekraczały one 152 zł. Wartość tą możesz sprawdzić korzystając z aplikacji Ceneo, przechodząc z niej na stronę sklepu. Wybór jest więc prosty, kosiarkę warto kupić w sklepie Internetowym. Może poczekamy na nią kilka dni, ale zaoszczędzimy około 100 zł. A to nie mała suma.

Podsumowanie.

Aplikacja Ceneo, Allegro, czy jakikolwiek BarCode scanner zainstalowane w telefonie mogą znacznie ograniczyć przepłacanie za produkty, zazwyczaj te kosztujące kilkaset złotych i więcej. Wystarczy przed dokonaniem zakupu porównać cenę, która jest w sklepie stacjonarnym z ceną w sklepach Internetowych i od razu otrzymamy informację, jaka jest różnica oraz możemy zadecydować, czy kupować produkt w sklepie w którym jesteśmy, czy zdalnie, przez Internet.

Jeśli różnica w całkowitych kosztach transakcji jest spora, warto kupić przez Internet. Jeśli różnica jest marginalna lub też potrzebujemy czegoś „na już” to warto dokonać zakupów w sklepie w którym jesteśmy.

Dziś Internet jest wszędzie. A Internet to potężna wiedza, którą można wykorzystać do oszczędzania. Wystarczy telefon, niewielka aplikacja i już możemy sprawdzić, o ile taniej możemy coś kupić w sklepie Internetowym lub np. u konkurencji. I należy z tej możliwości korzystać jak najczęściej, bo jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać?

Nie czekaj, pobierz aplikację CENEO, zainstaluj na swoim smartfonie i nie przepłacaj. To nic nie kosztuje.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress