Wyciskarka Philips Viva HR1888/70 sprawdzona w praktyce. Warto kupić czy nie warto?

Jeśli czytasz ten wpis to zapewne szukasz wyciskarki wolnoobrotowej do owoców i warzyw. Ja też kiedyś byłem w podobnej sytuacji. Chciałem kupić dobrą, niezbyt drogą wyciskarkę, która wyciśnie maksimum soku z warzyw i owoców. Wybór padł na Philipsa. W tym wpisie podpowiem i pokaże ci na filmach, czy dobrze wybrałem. Mam nadzieję, że pomogę ci dokonać trafnego wyboru twojej wyciskarki.

 

Jakiś czas temu postanowiliśmy kupić wyciskarkę wolnoobrotową, żeby pić świeżo wyciskane soki z warzyw i owoców. Codziennie rano wlewamy w siebie sok z selera naciowego i ważne było, żeby wyciskarka dobrze sobie z nim radziła. A drugie kryterium to cena. Sprzęt nie mógł kosztować fortuny.

Poszukałem, poczytałem opinie i obejrzałem kilka filmów na YouTube z wyciskarkami w roli głównej.

Potem odwiedziłem sklepy z tym sprzętem, pooglądałem maszynki w realu, podpytałem sprzedawców i wybór padł na Philipsa. W kilku filmikach na YouTube uśmiechnięte Panie zachwalały te wyciskarki jako najlepsze na świecie bo mają ładny design, można do nich wrzucać całe jabłka czy mandarynki, łatwo się je myje, dobrze wyciskają soki  itp. Podbudowany tymi opiniami i testami zakupiłem w sklepie internetowym wyciskarkę Philips Viva HR1888/70 i czekałem na kuriera.

Po kilku dniach od zakupu nadszedł moment testu sprzętu.

Wyciskarka wolnoobrotowa HR1888/70

Wyciskarka wolnoobrotowa HR1888/70

 

Wyciskarka jest ładna, czarna obudowa, miedziana/złota ozdobna nakładka wokół napędu, dobrej jakości elementy z tworzywa sztucznego, wygląda porządnie.

Pierwszy minus jaki zauważyłem to symboliczny pojemnik na wytłoczyny z wyciskarki. Od razu po zakupie można schować go do szafy i nie wyciągać. Pod wylot z wyciskarki lepiej podstawić większą miskę.

Fajna funkcja to korek niekapek. Z dołu tuby jest korek, który umożliwia zamknięcie wylotu soku z wyciskarki. Kiedy chcemy przelać sok z pojemnika np. do szklanek, to sok pozostały w wyciskarce nie będzie kapał i brudził podstawy urządzenia.

Zamknięcie niekapek z wyciskarki

Zamknięcie niekapek z wyciskarki

 

Na początek trochę danych technicznych ze strony producenta.

 

 • Dane techniczne

Pojemność pojemnika na miąższ   0,75  L

Długość przewodu   1,05  m

Moc  150  W

Napięcie zasilania  220–240  V

Pojemność dzbanka na sok 1  L

Obr./min  100 RP

Wymiary opakowania (dł. x szer. x wys.)     440 x 185 x 395  mm

Wymiary produktu (D x S x W)     361,7 x 136,5 x 360,9  mm

Średnica otworu na produkty   70  mm

Waga wraz z opakowaniem    5,8  kg

Waga produktu     4,4  kg

 

Charakterystyka produktu

 • Możliwość mycia w zmywarce
 • Wbudowany schowek na przewód
 • Wyłącznik
 • Bardzo duży otwór na produkty
 • QuickClean

Duży otwór na produkty to rzeczywiście zaleta. Można wrzucał całe mniejsze jabłka, mandarynki, buraki lub pomarańcze. Nie trzeba się bawić w porcjowanie.

QuickClean – wszystkie elementy można łatwo zdjąć i wypłukać. I z tym się zgadzam, ale samo płukanie nie wystarczy. Przy codziennym używaniu, na powierzchni elementów wyciskarki pojawi się biały nalot, który z racji trudnego dostępu ciężko jest usunąć i to nie jest już Quick Clean.

Biały nalot w wyciskarce

Biały nalot w wyciskarce

Biały nalot w wyciskarce

 

Jak wyciskarka Philips Viva HR1888/70 wyciska soki?

 

# Seler naciowy

 

Wyciśnij wszystkie swoje ulubione owoce, w tym granaty – tak pisze na stronie Philipsa.

Uwolnij składniki odżywcze z owoców i warzyw dzięki wyciskaniu do 80% zawartości*. Świetna wyciskarka do warzyw liściastych.

*Dane na podstawie testów wewnętrznych przeprowadzonych na 1000 g winogron, jabłek, czarnej porzeczki, truskawek, pomidorów, arbuzów, pomarańczy i granatów.

 

Podjarany takimi danymi zacząłem wyciskać soki. Wyciskarka była używana codziennie. Ale coś mi nie pasowało. Z jednej paczki selera naciowego – około 350 gram, wyciskałem tylko około 200 ml soku. Kiedy sprawdziłem wytłoczyny, było w nich jeszcze sporo cennego soku. i tak metodą prób  błędów doszedłem do sposobu wyciskania większej ilości soku z selera naciowego. Najpierw wyciskam sok z selera na wyciskarce, która świetnie sobie radzi z rozdrabnianiem łodyg na kawałki. Kolejny krok to wyciskanie ręczne. Trzeci krok to drugi przebieg pulpy przez wyciskarkę a czwarty to znów ręczna robota. Po takich operacjach mam z selera te 80% soku.

Jak to robię w praktyce, zobaczcie sami na kilkunastominutowym filmie, na którym przygotowuję sok z 1,3 kg selera naciowego.

 

Seler na sok
Seler na sok

 

 

Jak widzicie, z tej porcji selera 600 ml soku wycisnęła wyciskarka a 200 ml moje ręce. A tak nie powinno być. Gdyby wyciskarka nie zapchała się, to mógłbym wykonać trzeci przebieg wyciskania i wtedy na pewno zebrałbym 900 ml świeżego soku. W tym 30% wyciśniętego moimi rękami. Gdybym nie pomagał sobie ręcznym wyciskaniem i tylko raz przepuścił seler przez wyciskarkę, to miałbym tylko 500 ml soku, czyli trochę ponad połowę tego co finalnie udało mi się uzyskać.

Dlaczego wyciskarka się zapchała selerem?

Seler naciowy to trudny przeciwnik dla wyciskarki. Ma w łodygach silne włókna, które oplatają wirnik wyciskarki i skutecznie go zapychają. Dodatkowo błonnik zawarty w selerze zapycha sitko w wyciskarce i sok ma kłopot, żeby przez nie przepływać. Po pierwszym przebiegu nie ma jeszcze tragedii, ale druga próba wyciśnięcia soku z pulpy bardzo często kończy się zapchaniem wyciskarki.

Kolejny minus tego modelu to wylot pulpy skierowany w dół. Powinien być skierowany w bok, na wprost wirnika. Jak już wspomniałem, seler ma włókna, które łączą pulpę w jeden długi warkocz. Często zdarza się, że nie wypada on w dół tylko blokuje się w tej plastikowej części wyciskarki i muszę ją ręcznie udrażniać. Na szczęście nie ma tam żadnych wirujących elementów, które mogły by mi zrobić krzywdę

 

"<yoastmark

.

"<yoastmark

"<yoastmark

 

# Warzywa i owoce

 

Żeby nie być stronniczym i nie poprzestać na wyciskaniu selera, pokażę wam, jak ta maszyna radzi sobie z jabłkami, marchewkami, burakami, cytrusami i innymi składnikami, z których można przygotować zdrowy sok.

Tym razem postanowiłem przepuścić przez wyciskarkę 952 gramy owoców i warzyw, takich jak:

 • jabłka,
 • mandarynkę,
 • ogórka,
 • pomarańczę,
 • seler naciowy,
 • marchewki,
 • czerwone buraki.
Sok owocowo warzywny składniki
Sok owocowo warzywny składniki

 

 

Na filmie widzicie jak Philips Viva radzi sobie z tymi składnikami i ile soku z nich udało się wycisnąć. Z niecałego kilograma składników uzyskałem 0,5 litra świeżego, zdrowego soku. Jak dla mnie trochę kiepsko. Gdyby rzeczywiście wyciskarka działała z 80% sprawnością w wyciskaniu to powinienem mieć około 700 ml soku.

Jak widzisz na filmie, pulpa z warzyw jest pełna soku. Po przejściu przez wyciskarkę, mogę ręcznie wycisnąć jeszcze dużo soku. A to sytuacja według mnie niedopuszczalna. Nawet drugi przebieg warzyw przez wyciskarkę nie poprawił wyniku w znacznym stopniu.

Sok owocowo-warzywny
Sok owocowo-warzywny

 

# Wyciskarka Philips Viva HR1888/70 – podsumowanie testu.

Jak widzieliście na filmach i zdjęciach, wyciskarka kiepsko radzi sobie z wyciskaniem soku. Nawet kolejne przepuszczenia warzyw przez urządzenie nie poprawiają znacząco ilości wyciśniętego soku. Ale może zacznijmy od zalet urządzenia.

 • Jest ładne
 • Solidnie wykonane
 • Cena nie powala na kolana i kosztuje zdecydowanie mniej niż inne porównywalne wyciskarki
 • Ma duży otwór na wsad dzięki czemu nie musimy kroić warzyw i owoców na drobne kawałki
 • Urządzenie bardzo dobrze radzi sobie z rozdrabnianiem twardych warzyw takich jak buraki, marchew.
 • Jest łatwe w czyszczeniu o ile nie korzystamy z niego zbyt często

A teraz wady, jakie udało mi się zaobserwować podczas kilkunastodniowego, codziennego używania machiny.

 • Jeśli używasz wyciskarki codziennie, to zmycie białego nalotu z warzyw i owoców z wnętrza urządzenia będzie wyzwaniem
 • Kiepsko wyciska soki z warzyw
 • Kiepsko wyciska soki z owoców
 • Lubi się zapchać podczas wyciskania selera
 • Ma mały pojemnik na pulpę, lepiej w ogóle o nim zapomnieć i używać większej miski
 • Średnio dobrze działa bieg wsteczny, który ma pomagać w udrożnieniu zapchanej wyciskarki
 • Źle skierowany otwór przez który wychodzi pulpa z urządzenia. Powinien być na wprost wirnika a jest w dół.
 • Podczas pracy, czasami, wydaje dźwięki, jakby się miała rozpaść.

Mam tą wyciskarkę już kilkanaście dni. Używam jej każdego dnia, głównie do wyciskania soku z selera naciowego. Jak to robię, widzieliście na filmie. Nie jest to może wygodne, ale skuteczne. Muszę wyciskarkę wspomagać ręcznym wyciskaniem soku, żeby nie wyrzucać go razem z wytłoczynami. Owszem, są one super materiałem na kompost, bo rozdrobnione szybko zamieniają się w drogocenny nawóz do ogrodu, ale mimo wszystko cenniejszy jest sok.

Chyba, że coś źle robię, co sprawia że nie uzyskuję tyle soku co powinienem. Jak ktoś ma jakieś uwagi, napiszcie je proszę w komentarzu.

Czy jestem zadowolony z wyciskarki Philips Viva HR1888/70 ?

Nie, nie jestem. Myślałem, że będzie miała lepszą skuteczność wyciskania soku.

Czy kupiłbym ją drugi raz gdybym wiedział jak pracuje?

Nie nie kupiłbym jej, bo to jest bardziej rozdrabniacz do warzyw i owoców, który przy okazji wyciska trochę soku.

Ile kosztowała mnie wyciskarka?

Zapłaciłem za nią 699 zł. Zdecydowanie za dużo jak za tak kiepskie urządzenie. Jest ładna, można ją postawić na blacie w kuchni i używać okazyjnie, ale do codziennej pracy to się nie nadaje. Gdyby firma Philips zechciała oddać mi pieniądze i zabrać swoje urządzenie, to przystałbym na propozycję bez wahania.

 

Jeśli mimo wszystko chcesz kupić tą wyciskarkę lub chociaż zobaczyć ile kosztuje, to podrzucam link do ofert ze sklepów internetowych Wyciskarka Philips Viva HR1888/70 porównaj ceny

 

Niestety, kupiłem, używam i będę musiał z tym sprzętem żyć przez kolejne dni, tygodnie, miesiące i pewnie lata. Wyciskamy dużo soku i urządzenie, mimo swojej kiepskiej sprawności w wyciskaniu i konieczności wielokrotnego przepuszczania wytłoczyn przez wyciskarkę będzie u nas pracować. No, chyba, że kiedyś się popsuje i producent zaproponuje mi zwrot kasy.

Zawiodłem się na firmie i wyciskarce. Oczekiwałem, że urządzenie będzie miało większą sprawność wyciskania soków. Jeśli kolejne, nowsze modele mają tylko zmieniony wygląd a są równie kiepskie w wyciskaniu soków, to nie warto ich kupować. Takie jest moje zdanie.

Niestety, nie mam możliwości, żeby porównać Philipsa z inną wyciskarką, bo innej nie mam. Chętnie bym sprawdził, czy droższe, innej firmy, wyciskarki rzeczywiście są lepsze w wyciskaniu soków z owoców i warzyw, czy może ja za dużo oczekuję od tego typu urządzeń. Jeśli jakiś odważny producent będzie chciał sprawdzić swoje urządzenie w praktyce, w mojej kuchni, to chętnie wykonam test innej wyciskarki. Bo może się czepiam i ta którą mam jest ok?

A wy jakie macie wyciskarki, jak się sprawują i jak skutecznie wyciskają sok? Zostawcie swoje komentarze pod wpisem, niech osoby szukające dobrego sprzętu omijają to, co kiepskie a wybierają to, co warte zakupu. 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj inne:
Wentylacja Mechaniczna z Rekuperatorem i Odzyskiem Ciepła. Po Co i Dlaczego?

Każde mieszkanie, dom, biuro czy dowolne inne pomieszczenie w którym przebywają ludzie musi mieć wentylację. Jej zadaniem jest usunięcie z pomieszczeń wydychanego przez ludzi dwutlenku...

Zamknij