Jak tanio , szybko i bezpiecznie wymienić waluty przed wakacyjnym wyjazdem?

Wakacje właśnie się rozpoczynają. Dzieci kończą szkołę, rzucają plecaki w kąt i zapominają o szkolnych ławkach na następne dwa miesiące. Rodzice planują urlopy, rezerwują wyjazdy i przygotowują się na wakacyjne eskapady. Z danych Polskiej Izby Turystyki wynika, że Polacy coraz częściej spędzają wakacje za granicą. Ulubione kierunki wyjazdów naszych rodaków to Turcja, Grecja, Bułgaria, Hiszpania, Egipt, Włochy i Chorwacja. Wolimy pojechać na krócej, ale wypoczywać w komfortowych warunkach. Zamiast jechać na 14 dni, wyjeżdżamy na 7-10 dni, ale w ofercie All Inclusive. Jeśli wypoczywać to po królewsku.

wakacje, leżaki, plażaNa takie zmiany pozwala przede wszystkim dobra sytuacja gospodarcza w Polsce. Rosną pensję, mamy programy socjalne takie jak 500+ więc stać nas na droższe wczas poza granicami Polski. Bariera językowa też powoli nie stanowi problemu bo coraz więcej polaków potrafi się porozumiewać po angielsku. Wszystko ma się ku lepszemu.

Nawet banki pomagają w takich wyjazdach. Przygotowują specjalne oferty kont walutowych i kart wielowalutowych. Mamy jedną kartę i płacimy gdzie chcemy a pieniądze są potrącane z konta prowadzonego w walucie, w której akurat rozliczamy transakcję, bez dodatkowych opłat i prowizji.  Jedyne co musimy zapewnić, to odpowiednią ilość środków na koncie. Możemy to zrobić na kilka sposobów:

 • Możemy złotówki wymienić w banku, w którym mamy konto, ale  zazwyczaj kurs wymiany nie będzie korzystny
 • Możemy wypłacić złotówki, pójść do kantoru stacjonarnego i kupić potrzebną walutę, ale nie jest to ani wygodne, ani bezpieczne
 • Trzecią opcją jest skorzystanie z kantoru internetowego. Transakcje realizowane są niemal online, kursy wymiany bardzo korzystne a dostęp do platformy wymieniającej waluty mamy z każdego miejsca na ziemi, jeśli tylko mamy dostęp do Internetu.

Mając w kieszeni kantor internetowy, nie musimy wszystkich złotówek od razu wymieniać na walutę obcą. Wystarczy np. połowę kwoty wymienić przed wyjazdem i zasilić tą kwotą konto walutowe, a drugą połowę trzymać na koncie w kantorze i kupować walutę w razie potrzeby. Takie ograniczone działania finansowe mogą nas zachęcić do oszczędności, ale czy ktoś chce oszczędzać na wakacjach?

Dodatkową zaletą takiej zachowawczości jest to, że w czasie pobytu na wakacjach kurs waluty może się zmienić i możemy dodatkowo zaoszczędzić kilka dolarów lub euro na zmianie kursu.

Moim zdaniem kantor walutowy na sporo zalet, a wśród nich możemy wyróżnić:

 • Atrakcyjne kursy wymiany walut (dużo atrakcyjniejsze niż w banku lub tradycyjnym kantorze)
 • Szybkość i łatwość realizacji transakcji
 • Nie musimy podróżować z gotówką między kantorem a bankiem
 • Waluty możemy kupować w dowolnej chwili, kiedy kurs będzie najbardziej atrakcyjny
 • Kiedy waluta, która nas interesuje jest tania, to możemy kupić większą jej ilość i mieć jej zapas.
 • Możemy zlecać zakup/sprzedaż walut z określonymi limitami cenowymi
 • Transakcje możemy realizować przez całą dobę
 • Kiedy pracujemy za granicą i otrzymujemy pensję w obcej walucie, to możemy zamieniać ją na złotówki wtedy, kiedy kurs jest najwyższy, a co za tym idzie, kiedy zarobimy najwięcej.

morze i slonceCoraz częściej wyjeżdżamy za granice „na chwilę”, na weekend, na kilka dni. Nie planujemy wydatków, ale czasem może się przytrafić sytuacja, w której będziemy zmuszeni wydać trochę koron, euro lub dolarów. Ale skąd je wziąć, jeśli nie byliśmy przygotowani na taką sytuację? Tutaj znów z pomocą przyjść może kantor internetowy. Wtedy w kilkadziesiąt minut możemy zamienić złotówki na walutę, którą potrzebujemy i zapłacić za niespodziewane wydatki nie tracąc pieniędzy na opłaty i prowizje związane z ich przewalutowaniem.

Jeśli potrzebujemy walutę obcą w gotówce, to znów możemy skorzystać z oferty kantoru internetowego. Kupujemy np. euro, wybieramy  w kantorze internetowych opcję wypłaty z bankomatu za pomocą sms-a i po kilku minutach możemy cieszyć się gotówką w portfelu. Co więcej, możemy taką wypłatę umożliwić komuś bliskiemu/zaufanemu, kto znajduje się setki kilometrów od nas. Wystarczy, że w poleceniu wypłaty podamy dane tej osoby i gotowe. Takie możliwości mamy na razie tylko w bankomatach w Polsce, ale to i tak wygodne rozwiązanie w sytuacji podbramkowej.

Co trzeba zrobić, żeby w pełni wykorzystać możliwości, jakie oferują banki i kantory internetowe?

Krok 1 – założyć konta walutowe w swoim banku prowadzone w walutach, jakie potrzebujemy

Krok 2 – podłączyć do tego/tych kont kartę bankomatową, którą obecnie się posługujemy

Krok 3 – założyć w kantorze internetowym konto klienta

Krok 4 – wymienić w kantorze walutę w której zarabiamy na walutę, którą potrzebujemy

Krok 5 – zasilić nasze konto walutowe zakupioną walutą w kantorze

Krok 6 – Teraz możemy swobodnie płacić naszą kartą w walucie obcej.

Ile można zarobić na wymianie waluty w kantorze internetowym w porównaniu z naszym bankiem?

To zależy, ile pieniędzy wymieniamy i jaki jest kurs waluty w danej chwili. Jeśli np. kupujemy Euro za 2000 złotych, to wykonując tą operację w kantorze internetowym zamiast w banku możemy zaoszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu Euro, czyli około 100-200 zł. A to nawet 10% wartości transakcji, czyli całkiem sporo.

Jeśli zamiast w jednym z banków wymienimy Euro na złotówki w kantorze internetowym, to na naszym koncie pojawi się o 35 Euro więcej, a to już spora kwota.

Gdzie i kiedy, poza wyjazdami za granicę, możemy wykorzystać ofertę kantorów internetowych?

 1. Walutę w kantorze możemy wymieniać, kiedy spłacamy kredyt w walucie obcej. Kurs wymiany będzie na pewno bardziej korzystny niż w banku.
 2. Kiedy mamy cierpliwości i chcemy co nieco zarobić. Kupujemy walutę, kiedy jest tania a sprzedajemy kiedy jest droga. Takie pomnażanie oszczędności zajmuje sporo czasu ale można na tym trochę, w miarę bezpieczny sposób zarobić

Gdzie i jak znaleźć dobry kantor internetowy?

Kantor internetowy znajdziemy, wpisując w przeglądarkę internetową te dwa słowa. Ale wtedy szansa, że wybierzemy firmę, która zapewni najlepsze i najbezpieczniejsze transakcje jest mała.

Najlepszym źródłem opinii są znajomi, którzy już korzystają z takiego produktu finansowego jak kantor internetowy. Mogą oni podpowiedzieć, czy platforma, z której korzystają jest funkcjonalna i spełnia ich wymagania. To zazwyczaj wiarygodne źródło informacji.

Jeśli jednak nie mamy znajomych korzystających z takich usług, to pozostaje nam poszukiwanie informacji w Internecie. Ja mogę polecić kantor internetowy RKANTOR. Korzystam z ich usług już długo i nigdy się nie zawiodłem. Bezpieczne transakcje, realizowane bardzo szybko i sprawnie bez problemów. Wymiana walut online i dostęp do swojego konta z telefonu to zalety, jakie sobie cenię.

Podsumowując.

Wakacyjne wyjazdy zagraniczne wiążą się z koniecznością wymiany złotówek, najczęściej na euro lub dolary. Aby zrobić to szybko, sprawnie i tanio można, skorzystać z oferty kantoru internetowego, w którym kupimy tyle waluty ile potrzebujemy szybko i sprawnie. Później wystarczy zasilić kupioną walutą swoje konto walutowe i można ruszać w drogę. Przygoda czeka, morze szumi, słońce świeci a my nie musimy się martwić o pieniądze i dodatkowe koszty, bo w razie potrzeby swój bank i kantor mamy w swoim telefonie.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress