Bardzo dobry brykiet kominkowy, który można mieć na 1 zł! Czy to możliwe?

Czy można otrzymać tonę brykietu do kominka za 1 zł? Jaki brykiet drzewny jest moim zdaniem jednym z najlepszych? Dlaczego ważny jest nie tylko brykiet, ale i opakowanie, w którym jest sprzedawany? Dlaczego nie warto kupować najtańszych brykietów, jakie są w sprzedaży?

Od sezonu grzewczego 2020/2021 nie korzystam już z kominka do ogrzewania domu. Wcześniej, przez 7 lat, każdej zimy, prawie codziennie rozpalałem w kominku żeby było nam ciepło w domu. Przez około 1000 dni, kiedy za oknem było zimno, mokro i nieprzyjemnie musiałem dbać o podtrzymanie ognia w kominku, który był podstawowym źródłem ciepła. W tym czasie miałem okazję testować różnego rodzaju paliwa, które spalane w palenisku miały dać dużo ciepła, a przy tym nie brudzić kominka i nie emitować do atmosfery groźnych zanieczyszczeń. Z doświadczenia wiem, że z jakością brykietów kominkowych bywało różnie. Z pozoru dobrze wyglądające produkty były zrobione z trocin z płyt meblowych, z piasku, kawałków styropianu i innych, bliżej nie określonych śmieci. Wiele wpisów na tym blogu to testy różnych brykietów drzewnych. Wśród kiepskiej jakości produktów udało mi się znaleźć kilka perełek, które polecałem jako paliwo do kominka. Jednym z nich był brykiet z firmy ECO-PAL.

 

# ECO-PAL to nie tylko brykiet

 

Pierwsze opakowania brykietu kupiłem w markecie budowlanym. Pamiętam, że opakowanie o wadze  6 kg kosztowało 5,99 zł. Wybrałem ten brykiet, bo był w kształcie walca, podobnego do kawałków drewna i ułożony obok kominka ładnie wyglądał. Później okazało się, że także dobrze się rozpala i jest czystym i bardzo wydajnym paliwem do kominka. Przed każdym sezonem grzewczym miałem w zapasie ten brykiet i byłem z niego bardzo zadowolony.

Wpisy w których wspominam o produktach firmy ECO-PAL:
Walec do kominka czyli o brykiecie firmy ECO-PAL słów kilka.
Grillowy pakiet weekendowy – raz kupisz i masz zapas paliwa do grilla na długi weekend lub nawet dwa.

Obecnie oferta  ECO-PAL-u to nie tylko brykiet, ale pełen zestaw produktów, które znacznie ułatwiają życie osobom korzystającym z kominka w swoich domach. W sklepie internetowym i w marketach budowlanych można kupić:

  • brykiet kominkowy
  • rozpałki drzewne
  • podpałki
  • zapałki
  • brykiet grillowy
  • pellet drzewny
  • i wiele innych produktów do ogrzewania, grillowania i wędzenia

 

# Paliwo kominkowe bez śmieci

 

premium_kartonWielokrotnie pisałem podczas testów, że irytujące jest pakowanie brykietów, ekologicznego paliwa do pieców i kominków, w foliowe worki. Brykiet się spali a góra śmieci zostaje. Nie wiem, czy ktoś z firmy ECO-PAL przeczytał to moje marudzenie, ale w ofercie pojawił się brykiet pakowany w kartonowe opakowania. Nareszcie! Kupujemy brykiet i możemy go razem z opakowaniem spalić w kominku. Brykiet jako paliwo, a kawałki kartonu jako podpałkę. Jeśli nie chcemy spalać papieru, to oddajemy go jako odpad papierowy, który bardzo łatwo jest poddać recyklingowi. Proste i bardzo ekologiczne rozwiązanie. Gdybym jeszcze miał kominek, to kupowałbym właśnie ten brykiet. Kartonowe opakowania łatwiej jest układać w garażu/kotłowni i nie ma z nimi problemu, kiedy już skończą się kawałki brykietu. Super pomysł na znaczące zmniejszenie foliowych śmieci.

 

# Paleta brykietu za 1 zł? Czy to możliwe?

 

Dawno nie odwiedzałem sklepu firmy ECO-PAL, bo nie potrzebuję już brykietu do kominka. Od czasu do czasu kupię trochę brykietu do grilla i to tyle. Kiedy zajrzałem tam kilka dni temu, zauważyłem, że mają fajny program punktowy, który pozwala na zakup pełnej palety brykietu nawet za 1 zł !

Co trzeba zrobić, żeby otrzymać taki rabat? Opis ze strony producenta brykietu.

„Jeśli skorzystałeś już z naszych produktów i spełniły one twoje oczekiwania, możesz polecić je swoim znajomym i zyskać wyjątkowe rabaty na kolejne zakupy naszego opału kominkowego.

Za każdego nowego klienta, który przy zakupie jednej dużej palety opału ECOMAX® XXL, ECOMAX® Premium lub ECOMAX® Profi wskaże Ciebie jako osobę, dzięki której zdecydował się na zakup, Ty otrzymujesz 1 Punkt Polecenia, a nowy klient otrzyma ECOSTARTER® 50 szt. oraz ECOROZPAŁKĘ® 3,7 kg (o łącznej wartości 58,50 zł) za złotówkę. Każdy punkt to 20% rabatu dla Ciebie przy kolejnym zakupie dużej palety naszego opału.

Punkty polecenia możesz zbierać i wymienić je w dowolnej chwili na kod rabatowy o wartości odpowiadającej ilości zebranych przez Ciebie punktów.

Kod rabatowy możesz wykorzystać przy następnym zakupie palety opału kominkowego ECOMAX® XXL 950 kg lub ECOMAX® Premium 972 kg. Twoje punkty po wykorzystaniu zerują się, a Ty możesz dalej czerpać korzyści z Programu Punktowego polecając nasze produkty znajomym i zdobywając kolejne Punkty Polecenia.”

Ilość punktów Wartość rabatu
1 pkt 20%
2 pkt 40%
3 pkt 60%
4 pkt 80%
5 pkt DUŻA PALETA ZA 1 ZŁ

Szczegóły dotyczące programu punktowego znajdziecie na stronie https://sklep.eco-pal.pl/program-punktowy/

Wydaje mi się, że spełnienie warunków nie jest trudne a przy odrobinie wysiłku można kupić bardzo dobry brykiet drzewny dużo taniej.

 

# Jak brykiet ECO-PAL się pali i wygląda w kominku?

 

Ja polecam brykiet kominkowy firmy ECO-PAL. Znajomy, który buduje dom i ma już kominek kupił kilka paczek tego brykietu, żeby dogrzewać się podczas prac wykończeniowych. Oto kilka zdjęć i filmów z palenia tym brykietem w nowoczesnym kominku. Zwróćcie uwagę, jak czysty jest kominek, kiedy palimy w nim wysokiej jakości, czystym paliwem.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress