W zdrowym ciele zdrowy duch – żyj aktywnie, bądź zdrów

Cześć, i jak tam wasze postanowienia noworoczne?

Koniec stycznia to zazwyczaj okres, kiedy nasze postanowienia noworoczne przestają obowiązywać. Przestajemy ćwiczyć, porzucamy zdrową dietę, dopada nas zniechęcenie i lenistwo. W końcu przed nami luty, najbardziej zimowy miesiąc w roku. Większość z nas ma ochotę przespać go i obudzić się wczesną wiosną, w marcu. Bez obawy, ja też tak mam.

Ale ci, którzy wytrwają, osiągną sukces. Chwilowe zniechęcenie przeminie i powrócą chęci do pracy nad sobą. Wiem, bo mniej więcej co 12 miesięcy mam ten sam problem. Jak zmusić się do aktywności fizycznej, jak zmienić dietę ze śmieciowej na zdrową, co zrobić żeby mieć więcej siły i chęci do życia? Rozwiązanie jest tylko jedno, nie siedzieć a zacząć działać. Nie można mówić: „jutro zaczynam biegać”. Trzeba założyć dres i zrobić ten pierwszy, najtrudniejszy krok, za próg naszego domu, od razu. Później będzie już z górki.  Nie mówmy, zapiszę się na siłownię. Idź, wykup karnet i zacznij ćwiczyć od zaraz. Im wcześniej wystartujesz, tym dalej zajedziesz.

zdrowy tryb życiaJeśli nasza motywacja jest poniżej poziomu podłogi, to na spacer, bieganie lub wyjście na siłownię umówmy się z kimś znajomym. Wtedy chcąc, nie chcąc będzie trzeba wyjść, żeby nie wyjść na niesłownego człowieka. A jak już zawleczemy się na siłownię, to na pewno pomachamy trochę żelastwem i spalimy kilka kalorii.

Nowy rok to dobry czas na głębszą zmianę całego swojego życia. Bo sama aktywność fizyczna to trochę za mało. Aby być zdrowym trzeba:

  1. Zdrowo i trzeźwo myśleć
  2. Zmienić swoją dietę na zdrową, bogatą w warzywa i owoce
  3. Zapomnieć o używkach typu napoje energetyczne i śmieci zwane chipsami
  4. Więcej się ruszać i systematycznie ćwiczyć
  5. Efektywnie odpoczywać
  6. Zmniejszyć ilość stresu w życiu

Jeśli wprowadzimy do naszego życia te kilka zmian, to po kilku tygodniach zauważymy, że mamy więcej siły, energii, lepiej się czujemy o mamy na wszystko czas. Tylko trzeba zacząć działać OD ZARAZ!

Polacy to naród, który uwielbia narzekać i marudzić. A to sąsiad ma nowy samochód, a to kolega pojechał na wczasy na Majorkę,  itp. zamiast wziąć się do roboty, część społeczeństwa woli gnić w fotelu i marudzić. A sukces, pieniądze i szczęście mają tylko ci, którzy na to zapracowali. Wystarczy ruszyć tyłek, pomyśleć i trochę popracować, a wszystko czego pragniemy zacznie się materializować.

zdrowy tryb życiaCzasami jednak potrzeba nam impulsu, który zachęcił by nas do wyjścia z domu, aby pobiegać lub np. pójść na wspomnianą już siłownię. Kiedy tylko pomyślimy o takiej możliwości, zaraz do głowy przychodzą nam kontr myśli w stylu, nie chce mi się, po co się męczyć, nie mam w czym ćwiczyć, nie mam co na siebie włożyć. To nasze leniwe ciało broni się przed dodatkową aktywnością fizyczną.

W takiej sytuacji można np. kupić sobie nowy dres albo spodnie lub buty i wyjść, żeby wypróbować nowy zakup. A może potrzebujemy nowych spodni narciarskich bo ich brak powstrzymuje nas przed pojechaniem w góry na narty? Jeśli tak, to z końcem zimy warto poszukać wyprzedaży w sklepach bo można kupić coś znacznie taniej, nawet o 50%. A to dodatkowa motywacja, bo przy okazji zmiany swojego życia, można co nieco oszczędzić.

Jeśli na prawdę nic nie ruszy nas z kanapy w te zimowe, szare dni, to możemy poszukać ubrań, które będą nam potrzebne, kiedy nadejdzie wiosna. Wyprzedaże to dobry moment na zakupy.

Jeśli szukasz odzieży sportowej w dobrych cenach, to możesz zajrzeć do sklepu sportowego Presto. Aktualnie jest promocja na produkty marki 4F, które można kupić nawet o 50% taniej. Zajrzyj i sprawdź. Nic nie tracisz a możesz coś fajnego upolować.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress